פטריות והקשר שלהן לתודעה - חלק ראשון - פרק 34, פודקאסט המעלית


מה הקשר בין פטריות לתודעה ולהתפתחות אישית?

הזמנו למעלית את מיא גינזבורג לקטית ומדריכת פטריות בארץ ובעולם יחד עם גיא בן צבי, חקרן תודעה, יזם ובעל ידע רב, לצלול ולהבין יחד את מהות תפקידן של הפטריות.


הסתבר לנו שמעבר לתפקיד המפרק והמזין של הפטריות הן מתפקדות כרשת תקשורת תת קרקעית בדומה לאינטרנט ואולי מזכירות את תפקוד המוח שלנו.


מיא לימדה אותנו שבחלוקה טקסונומית, הפטריות הן ממלכה בפני עצמה, ממש כמו ממלכת החיות עליה אנחנו יודעים הרבה יותר מאשר על פטריות. הן נסתרות, הן מחפשות אותנו יותר מאשר אנחנו מחפשים אותן, הגוף שלהן נמצא מתחת לפני האדמה (התפטיר) ויכול להשתרע על פני שטחים נרחבים של ק"מ. החלק העליון של הפטריה (הכובע) מכונה fruiting body והוא בעצם הפרי של הפטריה - איבר הרבייה שלה בלבד.


להלן תקציר לסרט מרהיב שגיא חשף אותנו אליו לפני ההקלטה:

פטריות הינן יצור מוזר וגיא הגדיר אותן בשיחה שלנו כתהליך ולא כיצור ממש לפי ספרו של מרלין שלדרייק - Entangled Life : How Fungi Make Our Worlds, Change Our Minds & Shape Our Futures. פטריות "יודעות" לפרק גם חומרים אורגניים כמו דלק שנשפך בים ואפילו חומרים סינטטים שונים. יש לנו המון פטריות בתוך הגוף ויש להן תפקידים מתפקידים שונים. מסתבר שעושים בהן שימוש גם לצרכי ריפוי ע"י שינוי תבניות חשיבה בתודעה שלנו.

בחלק מהפטריות יש חומרים פסיכו-אקטביים בעלי יכולת שינוי תודעה - ויש תיאוריה שהאדם הקדמון צרך אותן וככל הנראה חווה קפיצת התודעה. בקיצור, כדאי לנו ללמוד ולהבין את התנהגות הפטריות כי יש ביכולתן לרפא הרבה מהחולי והזיהום שלנו בכדור הארץ ואף להקפיץ אותנו תודעתית...


הצטרפו אלנו לדיון על התפקיד המופלא של הפטריות, פרק ראשון, האזנה נעימה.

פודקאסט המעלית על עתידים אפשריים, טכנולוגיה ותודעה
פטריות והקשר שלהן לתודעה - חלק ראשון - פרק 34, פודקאסט המעלית

חוץ מזה מזכירים לכן ולכם ש,

בתאריך 10.7.21 - נעלה מופע ראשון של המעלית לייב מול קהל בפאבלה - פאב גלילי בישוב מנוף.

יהיו ניגונים, שיחה עם נורית אלדר (מתקשרת וסופרת) על מסע הנשמה ותום עידן התיקון. תהיה בירה טובה, משנושים והרבה חומר רוחני מזין נשמה. הזדרזו להזמין כרטיסים כי הם אוזלים>>


171 צפיות0 תגובות